Ürün fotoğrafçılığı
esas işimiz olup kendi fotoğraf stüdyomuzda ve müşterimizin kendi mekanında seyyar ekipmanlarımızla mobilya fotoğraf çekimi hizmeti verilmektedir. Mobilya Katalog Çekimi ücretleri adet ve ürüne göre değişiklik göstermektedir. Mobilya çekimleri arasında Koltuk , Sandalye  , Masa , Tv Ünitesi gibi bir çok ürün grubana katalog çekimi yapılmaktadır. Profesyonel ekipmanlar yardımıyla gerçekleştirdiğimiz fotoğraf çekimleri sonrasında ürünlerine grafik departmanında renk kontrolleri ve dekupe işlemleri uygulanmaktadır..

Profesyonel Mobilya Fotoğraf Çekimi

İsteyen müşterilerimize beyaz fonda çekilen mobilyalara bilgisayar ortamında 3 boyutlu olarak hazırlanmış odalara giydirme ve yerleştirme hizmeti verilmektedir. Katalog çekimleri yüksek çözünürlüklü olarak müşterilerimize teslim edilmektedir. Mobilya fotoğraf çekimleri sonrası katalog tasarımı ve web tasarımı hizmetide verilmektedir. Mobilya Fotoğrafçısı ve mobilya fotoğrafçılığı konusunda deneyim sahibi ekibimizle tanışarak bilgi ve detay alabilirsiniz.

Mobilya Katalog Çekimi Yapılırken Nasıl Işık Kullanılır ?
Fotoğraf çekimi esnasında sıcak ışıklar kullanabildiği gibi soğuk ışıklarda kullanılabilmektedir. Müşterinin isteği ve memnuniyetinin yanı sıra fotoğrafı nerede hangi amaçla kullanabileceğiniz de mobilya fotoğraf çekiminde kullanacağınız ışığın niteliğini etkileyebilmektedir.

Mobilya Fotoğrafı Çekilirken Nelere Dikkat Edilmeli ?
Fotoğraf stüdosun da yada dış mekanlarda gerçekleştirilen mobilya katalog çekimi, mobilya ürün çekimi esnasında ışığın kontolü iyi yapılmalıdır. Üründe parlama ve yansımalar minumuma indirilerek bilgisayar ortamında bunlar yok edilebilmelidir.Mobilya grubunda yer alan metalik zemin ve deri zeminleri fotoğrafta göstermek zor olduğu için ışığı çok iyi kullanabilen fotoğrafçıya gereksinim vardır.

Mobilya Fotoğrafı Nasıl Çekilir ?
Mobilya ürün gurupları paraflaşlar yardımıyla ürünü vurgulayacak şekilde ve açıda çekilmesi gerekmektedir. Beyaz fonda ve konsept içerisinde çekilecek olan mobilyaların ahşap dokusu ve kumaş dokusunu fotoğrafta vurgulayabilmek için profesyonel ekipmanlar kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde istediğiniz sonuçları alamazsınız.

Mobilya Oda Giydirme Nedir ?
İmkanı ve olanağı olmayan müşterilerimize bilgisayar ortamında gerçekçi olarak hazırlanan oda tasarımlarına, beyaz fonda çekilen mobilyaların fotoğrafları montajlanır. Meşakatli olan bu süreçte mobilyaların çekim açısıyla, render alınan oda tasarımlarının açısı aynı olması gerekmektedir. Aynı zamanda 3D olarak hazırlanan oda tasarımında kullanılan ışığın yönü ve şiddeti aynı şekilde mobilya fotoğraf çekiminde de kullanılması gerekmektedir.

Ürün fotoğrafçısı olarak mobilya fotoğraf çekimi sonrasında Mobilya giydirme hizmeti de verilmektedir. Mobilya giydirme hizmetinde fabrika yada imalathanede planlı olarak gerçekleştirilen mobilya çekimi sonrası  bilgisayar ortamında farklı bir odaya yerleştirme anlamı taşımaktadır. Dijital Mobilya giydirme hizmetinde bütçeye göre hazır stock fotoğraflar veya 3d olarak hazırlanıp render alınan odalar kullanılmaktadır.